Sievietēm sevi jāslavē un jāiepriecina. Konkursa rezultāti

Par to, ka latvietim nav ierasts sevi slavēt,  ir  pārliecinājusies arī „PURE Academy” direktore Inga Pūre, dāvinot piecām sievietēm iespēju piedalīties atpūtas un pilnveides nometnē „DIEVIETE TEVĪ 2013”.
Dāvanu saņemt varēja ikviena sieviete, kurai šogad aprit apaļa dzīves, darba vai kāzu jubileja, tomēr pieteikumi nav bijuši tik daudz, kā varēja sagaidīt.

Kopumā ir saņemts ap divdesmit iedvesmojošu un sirsnīgu vēstuļu, kurās sūtītāji raksta, kāpēc vēlētos dāvināt savām mammām, sievām, kolēģēm vai pašas iegūt iespēju par brīvu pavadīt veselas sešas dienas sevis pilnveidošanas un atpūtas nometnē. „Pārsvarā vēstuļu autori ir bērni, kas piesaka savas mammas. Un tikai dažas vēstules, kurās autores ļoti drosmīgi piesaka un paslavē sevi, kas ir ļoti apsveicami,” atklāj Inga Pūre.

Ir apkopoti konkursa rezultāti, un ir zināmas piecas laimīgās uzvarētājas, kurām tiek dāvāta iespēja bez maksas piedalīties nometnē „DIEVIETE TEVĪ 2013”, kas notiks no 21. jūlija līdz 26. jūlijam Kuldīgas novadā, viesu namā „Pinka”.

Viena no tām ir Vineta, kuru dalībai ir pieteikusi meita Ginta Latiša no Liepājas. Meita sirsnīgi stāsta, ka viņas mammai aprit 35 gadi, kopš viņa strādā tiesu sistēmā. Ginta raksta: „Mamma man ir visskaistākā, visgādīgākā un vismīļākā mamma. Viņa ir ne tikai mamma,  ne tikai omīte, ne tikai gādīga meita vecākiem, ne tikai tiesnese, bet arī sieviete, kura ir aizmirsusi par sevis palutināšanu.”

Savukārt savu mammu Vaidu konkursam ir pieteikusi Evita Zekuņenko no Liepājas. Viņa atklāj, ka mamma nostrādājusi 35 gadus izglītības jomā un 33 gadus no tiem tieši bērnu namā. Katru darba dienu mamma pavada ar saviem audzināmajiem bērniņiem, toties brīvās dienas – kopā ar savu mazdēliņu. „Brīžiem liekas, ka viņai nepietiek sev laika, jo viņa nekad neatteiks palīdzību, vienmēr pirmajā vietā būs citi.” Meita Evita domā, ka bērnunama darbinieku darbu nenovērtē: „Viņas ir daudzbērnu mammas – pa dienu pie svešajiem bērniņiem, kuri prasa daudz uzmanības un mīlestības, bet vakarā pie savējiem, kuriem tāpat ir jāvelta daudz laika un mīlestības. Tā būtu liela dāvana viņai piedalīties šādā nometnē.”

Drosmīgi konkursam sevi ir pieteikusi Arta Rubeze, kura atklāj, ka augustā apritēs 20 gadi, kopš ir kopā ar savu vīru. Nesen Arta beigusi maģistra studijas vēsturē un ir jauna izaicinājuma priekšā – būt par Liepupes vidusskolas direktori. „Tas, ka priekšā liels un atbildīgs darbs mani nebiedē, jo visu mūžu esmu smagi strādājusi – paralēli darbam privātajā konditorejā, kur strādāju pa naktīm, pa dienu biju skolā skolotāja.” Sešpadsmit gadi viņai pagājuši kā vāverei ritenī, un pēc meitiņas piedzimšanas viņa ir sapratusi, ka jāvelta laiks sev, vīram un bērniem.

Savu mammu Mārīti ir pieteikusi meita Līga Laure. Viņas mammai augustā būs 55 gadu jubileja. Mārīte ir skolotāja Kandavas internātvidusskolā, un viņa ceļas un krīt par saviem skolēniem. „Šopavasar klase devās ekskursijā uz Igauniju, bet, lai visa klase aizbrauktu, mamma palīdzēja atrast līdzekļus, lai ekskursijā tiek arī tie bērni, kuru vecākiem nebija naudas. Mamma iet un dara kopā ar bērniem, viņa smejas un priecājas, protams, neizpaliek arī kāds stingrāks vārds, bet viņai patīk savs darbs, un bērniem patīk viņa, ne velti bērni iet un mīļo viņu, stāsta savas problēmas un priekus,” atklāj meita. Papildus skolotājas darbam mamma Mārīte audzina audžubērnu Andi, kurš ir kurlmēms. Lai spētu ar dēlu sazināties, viņa speciāli ir iemācījusies zīmju valodu.

Konkursā uzvarējusi arī mamma Inta no Bauskas novada, kurai šogad rit 30. gads darbā. Intu konkursam ir pieteikusi meita Agrita. Meita ar mammu lepojas un stāsta, ka augstāks spēks mammai devis mīlošus vecākus, un šo mīlestību viņa dāvājusi savām piecām meitām: „Mamma gājusi caur uguni un ūdeni, lai mēs visas būtu paēdušas, sakoptas, izskolotas, mīlētas, pilnas ar pozitīvismu, vēlmi darboties un būt labām mammām saviem bērniem.” Pēc meitas domām, mamma esot supermamma un arī supervaroņiem esot vajadzīga atpūta.

Uz tikšanos nometnē!

Konkursa rezultātus apkopoja Ieva Kazlauska


Komentēt