“Nepārgrieztas nabassaites” ar vecākiem ietekme uz pāra attiecībām – ko darīt?

Semināra mērķi

Semināra mērķis ir atbalstīt harmonisku, pilnvērtīgu pāra attiecību attīstību, sekmēt pieaugušo bērnu atdalīšanos no saviem vecākiem, novērst vecāku patoloģisku kontroli par savu pieaugušo bērnu ģimeni.

Semināra mērķa auditorija

Seminārs paredzēts pāra attiecībās esošiem pieaugušiem cilvēkiem, kuru vecāki, vecvecāki vai citi radinieki mēģina īstenot kontroli par savu jau pieaugušo bērnu ģimenēm, partnerattiecībām un dzīvi kopumā.

Īpaši tiek aicināti cilvēki, kuriem ir apnikusi savu vai partnera vecāku patoloģiska iejaukšanās, neprasīta klātbūtne savu pieaugušo bērnu ģimenes dzīvē vai partnera vecāku konkurence ar savu znotu vai vedeklu.

Cilvēkiem, kuri vēlas izprast šo parādību un meklē iespējas novilkt skaidras robežas starp savu ģimeni un savu vecāku ģimenēm, un kuri vēlas veidot laimīgas, pilnvērtīgas attiecības ar savu partneri.

Semināra saturs

  • Ko darīt, ja pieaugušu cilvēku pāra attiecībās iejaucas kāds no partneru vecākiem?
  • Kas tā ir par parādību, kad pāra attiecībās visu laiku klātesoša ir viena partnera māte, tēvs vai cits radinieks?
  • Patoloģisku attiecību veids dzimtā – incests un incestuālas attiecības – kas tās ir par parādībām?
  • Robežu jēdziens ģimenē un dzimtā. Paaudžu atdalīšanās nozīme ģimenes dzīves attīstībā, ietekme uz labsajūtu un mieru pāra attiecībās. Kāda ir norma pieaugušo cilvēku pāra attiecībās starppaaudžu robežu kontekstā?
  • Neatdalīšanās (patoloģiskas saplūšanas, incestuālu attiecību) emocionālās, sociālās un demogrāfiskās sekas. Kāda ir pāra attiecību perspektīva, ja viens no partneriem ir incestuālās attiecības ar kādu no saviem vecākiem (nav atdalījies no vecākiem)?
  • Kā pārtraukt incestuālas attiecības – robežu iezīmēšana un noturēšana. Kāds vēstījums sniedzams incestuālas attiecības veidojošiem vecākiem? Ar kādām grūtībām jārēķinās, pārtraucot incestuālas attiecības?

Semināra satura veidošanā ņemtas vērā seksologa un pārmaiņu trenera praksē konstatētās mūsu sabiedrības aktuālās problēmas ģimenes attiecību, garīgās veselības un demogrāfijas jomā.

Kas jāņem vērā?

Noderīga būs abu partneru ierašanās uz semināru kopā.

Semināra dalībnieki tiek aicināti iepriekš sagatavot viņiem aktuālus jautājumus.

Semināra norises laiks un vieta

2019. gada 25. maijā (sestdiena) no plkst. 13.00 līdz 15.50 “PURE Academy” telpās, Liepājā, Tirgoņu ielā 25.

Dalības maksa

14,00 EUR

12,00 EUR – daloties ar ziņu sociālajos tīklos / piesakoties arī citiem A. Šulca piedāvājumiem / piesakoties divatā vai vairākiem kopā

PIETEIKŠANĀS: ŠEIT


Komentēt