Sazinies ar mums: 26354505; info@pureacademy.lv
Grozs 0

Bērnu nometne “Kustīgs – laimīgs 2022”

Veiksmīgi noslēgusies veselības nometne  “Kustīgs – laimīgs 2022”

 

No 14. līdz 18. martam katru dienu no 9.00 līdz 16.00  SIA “PURE Academy” sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību projekta ietvaros “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” īstenoja  divas veselības nometnes bērniem “Kustīgs – laimīgs 2022” (7 – 9 gadus veciem bērniem un 10 – 12 gadus veciem bērniem).   

Nometne tika aizvadīta ļoti aktīvi, piedzīvojumiem un pozitīvām emocijām bagāti. Kā saka nometnes audzinātāj: “Tik kustīgā un arī lustīgā kompānijā sen nebija strādāts. Ļoti radoša un saulaina nometne. Berni bija brīnišķīgi, paldies viņiem.”. 

Piecu dienu garumā paguvām iegūt gan jaunas zināšanas, gan aktīvi izkustēties.  Nometnes laikā bērni veidoja sapņu kolāžas, mācījās sniegt sev pirmo palīdzību nelaimes brīdī, uzzināja par mikrobu un vīrusu daudzveidību un kā pasargāt sevi no tiem. Bērni apguva pamatus veselīgam dzīvesveidam. Informatīvas un izglītojošas nodarbības tika papildinātas ar skaņu meditāciju. Bērniem bija iespēja  iepazīt un izjust sevi skaņās.

Kā fiziskās aktivitātes galvenais kvantitatīvais sasniegums ir noieto km daudzums dienā. Vidēji tie bija  8-10 km dienā, piecu dienu laikā sasniedzot pie 50 km. Šis fakts atsevišķiem bērniem bija svarīgs un tika katru dienu rūpīgi piefiksēts. 

Kā fizisko aktivitāšu nodarbes bērniem tika piedāvātas gan rīta rosmes, gan  orientēšanās pilsētā, kur fiziska izturība tika apvienota ar attapību, radošumu un jautrību, gan pārgājiens dienas garumā. Īpaši interesanta bērniem šķita Inetas Stadgales vadītā cigun vingrošana, kurai bērni pievērsās ļoti atbildīgi. Savukārt Helēna Volke piedāvāja ne tikai fiziskās aktivitātes stafešu veidā, bet arī izglītojošu semināru par veselīgu ēdienu un ēšanas paradumiem.

Visas nometnes laikā bērniem bija ieplānoti vairāki pārsteigumi – ieradās viesi, lai iepazīstinātu bērnus ar dažādiem sporta veidiem. Liepājas Sporta pārvaldes SA un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma apciemoja nometnes bērnus, sniedzot apkopotu informāciju, kādus sporta veidus Liepājā ir iespēja apgūt, kas kopumā sastāda vairāk kā 30. Tika sniegta arī detalizēta informāciju par kontaktpersonām (sporta klubu nosaukumi, tālruņa numuri), lai bērni vai viņu vecāki varētu uzreiz sazināties, ja rodas interese. Ar veselu treniņu programmu bērnus aizrāva Gvido Šalms. Bērniem vispirms bija jādemonstrē savas spējas un izturība, kam sekoja Gvido elpu aizraujošie triki. Pārsteigums turpinājās ar ciemošanos pie SK “Atvars”  (sporta klubs, kurš ieguvis Liepājas sporta laureāta apbalvojumu, kā gada sporta klubs 2021) treneriem Aigaru Auznieku, Juri Kurvinu un veselu polciņu sporta kluba airētāju.  

Paldies katram bērnam par to, ka esat tik draudzīgi un sniedzāt mums visiem pozitīvas emocijas. Paldies arī bērnu vecākiem par uzticību. Un, protams, paldies, visiem kas mūs atbalstīja, lai šī nometne spētu notikt - Martiņam Kirmam, Helēnai Volkei, Gvido Šalmam, Ievai Seleņai, Aigaram Auzniekam, Jurim Kurvinam,  SK “Atvars” sportistiem un pieredzes bagātajiem audzinātājiem par ieguldīto darbu: Līgai Ansonei, Inetai Stadgalei un Laurai Mauliņai. Paldies arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas vadībai un restorāna/picērijas "Doka Pica" personālam, Liepājas valstspilsētas pašvaldības projekta  “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” īstenotājiem.

Paldies visiem par atsaucību! Visi kopā mēs varam gāzt kalnus.

Nometnes tika finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

 Informācijai:

tālr. 26354505; e-pasts: info@pureacademy.lv